Tere tulemast Banqupi kodulehele! Meie ja kolmandad osapooled kasutame meie kodulehel küpsiseid. Kasutame neid, et analüüsida veebilehe kasutamist, muuta see lihtsamini kasutatavaks ja pakkuda turundutegevuste kaudu sulle infot, mis vastab just sinu vajadustele. Meie küpsiste kohta saad rohkem lugeda ja oma eelistusi muuta, kui klõpsad "Valin ise küpsised". Vajutades nupule "Nõustun kõigi küpsistega", nõustud kõigi küpsiste kasutamisega nii, nagu need on kirjeldatud meie küpsistepoliitikas.
Digitaliseerimine

Digiteerimise ABC ehk ära sisesta ostuarveid ja kviitungeid käsitsi

November 22, 2023
2
minuti lugemine

Kas teadsid, et Banqup suudab sinu eest ära digiteerida nii ostuarved kui kviitungid? Sisuliselt tähendab see, et neid pole vaja käsitsi arveldus- ega raamatupidamisprogrammi sisestada. Need liiguvad sinna ise, automaatselt ja reaalajas. Miks, kuidas ja kas see ka midagi maksab, saad teada artiklist.

Mida teha, kui arve saabub e-arvena?

Mitte midagi! E-arve on nii sinu kui raamatupidaja programmidele „söödav“ ilma igasuguse lisatöö ja ajakuluta. Seega, kui sinu ettevõte on end registreerinud e-arve vastuvõtjana ja sinu tarnijad saadavad teile e-arveid, on palju mõttetut käsitööd raamatupidaja ja su teiste töötajate laualt juba kadunud.

Aga PDF-arve? Kuidas päästa end selle käsitsi sisestamisest?

Vot siin tulebki mängu digiteerimine ehk siis arve või kviitungi masintöödeldavaks muutmine. Kõlab ehk nagu tuumafüüsika, aga tegelikult on asi lihtne – sina laed lihtsalt dokumendi Banqupi ja Banqup teeb ise kõik vajaliku, et dokument saaks digiteeritud ning iga info ilmuks Banqupis õigesse kohta.

Kui aktiveerid Banqupi ühenduse raamatupidamisprogrammiga, mida su raamatupidaja kasutab, liigub see info Banqupist automaatselt edasi raamatupidamisprogrammi õigetele väljadele. Ehk siis, ei raamatupidaja ega keegi teine ei pea enam PDF-arveid või pildifailina (.jpg, .jpeg, .png jne) saabunud arveid käsitsi sisse toksima.  Aja kokkuhoid missugune!

Ostutšekkide digiteerimiseks pildista need lihtsalt äpiga üles

Nii lihtne see sinu jaoks ongi. Ei ole vaja neid koguda ja muretseda, ega mõni ära ei kao või tekst loetamatuks ei muutu. Banqupi äpiga saad kviitungid lihtsalt üles pildistada, misjärel Banqup need digiteerib. Iga info ilmub jälle Banqupis õigele väljale ja liigub lisaks ka raamatupidamisprogrammi. Ei raamatupidaja ega ükski teine töötaja pea neid käsitsi sisestama. Ning paberkviitungeid pole vaja säilitada.

Mis seal Banqupi „kõhus“ siis toimub, kuidas digiteerimine käib?

✅ Sulle saabub arve otse Banqupi või laadid sa sinna näiteks meili teel saabunud arve või pildistad Banqupi äpiga üles arve/ostukviitungi.

 

✅ Nüüd võid sina kohvile minna ja Banqup hakkab samal ajal taustal tööle – sinu dokument läbib nn optilise märgituvastuse (optical character recognition ehk OCR), mille käigus võetakse dokumendilt olulisemad andmed, digiteeritakse need ja luuakse e-arve.

Juhul kui kasutad tasulist paketti, kontrollib digiteeritud info üle ka inimsilm. Kui miskit oli robotile kehvasti loetav, siis lisakontrolli käigus täiendab digiteerija e-arve infot. Kui kasutad tasuta paketti, soovitame enne arve tasumist igaks juhuks ise arvele pilk peale visata.

Automaatse digiteerimise kvaliteet on 95%. Kui ka meie digiteerija on selle üle vaadanud, siis 99%. Digiteerimine võtab enamasti aega loetud minutid.

Tänu digiteerimise kõrgele kvaliteedile pääsevad nii raamatupidaja kui ettevõtja täiesti tarbetust manuaalsest dokumentide sisestamisest. Lisaks, roboti pakutav kvaliteet on oluliselt kõrgem kui käsitsi andmete sisestamine.

Mis see maksab?

Digiteerimine on iga paketi lahutamatu osa, ka tasuta paketis, ja eraldi tasu selle eest maksma ei pea. Premium ja Optimum paketis sisaldub ka digiteeritud andmete valideerimine ehk siis digiteerija poolt andmete kontrollimine ja vajadusel täiendamine.

Said artiklitest inspiratsiooni?
Loo Banqupi konto ja muuda elu lihtsamaks!

Proovi tasuta

Said artiklitest inspiratsiooni?
Loo Banqupi konto ja muuda elu lihtsamaks!

Proovi tasuta